Nabór | Zaprojektuj kształt Otwartych Modułów Uniwersyteckich (OMU)!

04.03.2024 - 12:23 aktualizacja 06.03.2024 - 12:19
Redakcja: OO

Rusza nabór projektów Otwartych Modułów Uniwersyteckich (OMU) na rok akademicki 2024/2025

4 marca 2024 Kolegium Dydaktyki Ogólnouniwersyteckiej rozpoczyna nabór projektów modułów do realizacji w roku akademickim 2024/2025 w ramach Otwartych Modułów Uniwersyteckich (OMU) dla studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich, zgodnych z Nową Koncepcją Studiów.

Każdy(-a) nauczyciel(-ka) akademicki(-a) lub zespół nauczycieli(-ek) może złożyć jedną propozycję modułu, uwzględniając kryteria i wymagania określone w warunkach naboru.

Zgłoszenie modułu polega na przesłaniu projektów sylabusów w terminie między 4 marca 2024 roku a 2 kwietnia 2024 roku poprzez formularz zgłoszeniowy.

Ogłoszenie pełnej oferty Otwartych Modułów Uniwersyteckich (OMU), po weryfikacji przez Zespół ds. OMU pod względem zgodności zgłoszeń z wymaganiami formalnymi (zob. akty prawne), nastąpi do 30 kwietnia 2024 roku w drodze komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Kolegium Dydaktyki Ogólnouniwersyteckiej w zakładce „Nabór projektów modułów”. Równolegle zostaną rozesłane zgłaszającym projekt potwierdzenia mailowe.

Ostatecznego wyboru modułów do realizacji w roku akademickim 2024/2025 dokonają studenci i studentki w toku dwuetapowej rejestracji, która zostanie przeprowadzona w maju bieżącego roku akademickiego 2023/2024. Finalna, będąca efektem wyborów studenckich, lista Otwartych Modułów Uniwersyteckich do realizacji w roku akademickim 2024/2025 zostanie ogłoszona na stronie internetowej Kolegium Dydaktyki Ogólnouniwersyteckiej w zakładce „Aktualna oferta OMU” najpóźniej 15 czerwca 2024 roku. Równolegle koordynatorzy i koordynatorki zgłoszonych w marcowym naborze modułów zostaną poinformowani o wynikach rejestracji studenckich drogą mailową.

Garść istotnych szczegółów oraz podpowiedzi, o czym warto pamiętać i na co zwrócić uwagę, opracowując zgłoszenie, znajduje się na stronie internetowej Kolegium Dydaktyki Ogólnouniwersyteckiej w zakładce „Nabór projektów modułów”. W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego z członkami i członkiniami Zespołu ds. OMU.

kolaż zdjęć