Nabór zgłoszeń do Śląskiej Nagrody Naukowej 2024

29.05.2024 - 10:08 aktualizacja 12.06.2024 - 10:03
Redakcja: OO

29 maja rusza nabór zgłoszeń do Śląskiej Nagrody Naukowej 2024 na Uniwersytecie Śląskim. Zachęcamy do zgłaszania siebie lub innych osób, które w szczególny i zauważalny sposób przyczyniają się do rozwoju i promowania śląskiej nauki na arenie krajowej i międzynarodowej. Nagroda może być przyznana za całokształt osiągnięć lub za osiągnięcia uzyskane w ciągu dwóch lat poprzedzających rok przyznania nagrody.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 czerwca (do północy) za pośrednictwem formularza dostępnego w języku polskim i angielskim.

Korzyści dla kandydatów:

Osoby, które otrzymały poparcie Instytutu zostaną zaproszone do współpracy w ramach wybranych działań:

1. Zamieszczenie informacji o działalności naukowej (na wzór publikacji 50 wybitnych osiągnięć śląskiej nauki).
  2. Zaproszenie do Sceny Premier Naukowych – naukowego talk-show popularyzującego naukę.
  3. Publikacja w zakładce Śląski Badawczy – przestrzeni, w której prezentowane są zainteresowania naukowe i sylwetki badaczy związanych z UŚ.
  4. Artykuł lub wywiad w „No Limits” ­– czasopiśmie popularnonaukowym UŚ.
  5. Artykuł lub wywiad w „Gazecie Uniwersyteckiej UŚ”.
  6. Zaproszenie do podcastu Uniwersytetu Śląskiego
  7. Informacja na stronie WWW oraz w social mediach UŚ i Wydziału.
  8. Newsletter specjalny poświęcony wyłącznie działalności naukowej osób kandydujących.
  9. Zaproszenie na Śląski Festiwal Nauki KATOWICE – Scena Śląskiej Nagrody Naukowej.

Korzyści dla nominowanych:

1. Powyższe działania skierowane do kandydatów.
  2. Częściowe lub całościowe sfinansowanie publikacji artykułów w wybranym czasopiśmie branżowym.
  3. Prezentacja sylwetek nominowanych na ekranach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas trwania Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Korzyści dla osób nominowanych, które były podejmowane dotychczas i będą kontynuowane:

1. Zaproszenie do udziału w Gali Śląskiej Nagrody Naukowej wraz z bliskimi nominowanych.
  2. Prezentacja sylwetek nominowanych wraz z opisami popularno-naukowymi ich badań na stronie WWW i social mediach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE oraz Uniwersytetu Śląskiego.

Korzyści dla laureata:

1. Powyższe działania skierowane do kandydatów i nominowanych.
  2. Nagroda finansowa.

Śląska Nagroda Naukowa przyznawana jest przez uczelnie współorganizujące Śląski Festiwal Nauki KATOWICE. Osoby nominowane do nagrody wyłaniane są spośród osób pracujących w uczelniach lub kształcących się w szkołach doktorskich zgodnie z własnym harmonogramem i wewnętrzną procedurą każdej uczelni. Osoby nagrodzone wybiera Kapituła Nagrody, w której skład wchodzą przedstawiciele każdej z uczelni. Wyniki poznamy podczas 8. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Szczegółowe informacje o Śląskiej Nagrodzie Naukowej znajdują się na stronie ŚFN KATOWICE w zakładce „O nagrodzie”.

Wsparcie w wypełnianiu formularza i wszystkich innych kwestiach można uzyskać, pisząc na adres e-mail: snn@us.edu.pl.

grafika promująca nabór zgłoszeń do Śląskiej Nagrody Naukowej 2024