Nagroda POP Science 2021 – trwa głosowanie

20.09.2021 - 16:57 aktualizacja 13.04.2022 - 10:43
Redakcja: OO
Tagi: Śląski Festiwal Nauki

Do 7 października 2021 roku do godz. 23.59 trwa internetowe głosowanie, które pozwoli wyłonić laureatów nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2021. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę w trzech kategoriach ogólnopolskich (wideoblog, strona internetowa/blog, audycja radiowa/podcast) oraz w dwóch kategoriach regionalnych pod wspólną nazwą – myśl globalnie, działaj lokalnie: pracownik uczelni oraz mieszkaniec województwa śląskiego.

Nominowani do nagrody są wybierani po przeliczeniu głosów oddanych przez członków jury na kandydatów spośród wszystkich zgłoszeń, jakie wpłynęły. Po ogłoszeniu listy nominowanych głosy na nich może oddawać każdy w głosowaniu internetowym. O zwycięstwie decyduje jury oraz wszyscy głosujący z zachowaniem proporcji 50% głosów internautów i 50% głosów jury.

Wśród nominowanych znalazły się osoby związane z Uniwersytetem Śląskim:

• dr Magdalena Christ z Wydziału Nauk Społecznych UŚ (kategoria: myśl globalnie, działaj lokalnie – pracownik uczelni),
  • Adam Adamczyk – autor strony Kwantowo, absolwent UŚ (kategoria: strona lub blog),
  • Andrzej Włusek – absolwent UŚ (kategoria: myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego),
  • Jarosław Gwizdak – absolwent UŚ (kategoria: myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkaniec województwa śląskiego).

Formularz do głosowania znajduje się na stronie: formularze.us.edu.pl.

Wyniki zostaną ogłoszone w niedzielę 10 października 2021 roku podczas piątej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE.

Pełna lista nominowanych oraz ich sylwetki zamieszczone są na stronie: slaskifestiwalnauki.pl.

wzór geometryczny z kropek i kresek, przypominający mózg na różowo-fioletowym tle/geometric pattern made from dots and lines resembling a brain on a pink and purble background