Naukowcy z UŚ laureatami konkursu MINIATURA 5

02.12.2021 - 13:40 aktualizacja 03.12.2021 - 11:33
Redakcja: wc-a

Narodowe Centrum Nauki opublikowało kolejną listę rankingową konkursu MINIATURA 5. Wśród laureatów znaleźli się pracownicy z Uniwersytetu Śląskiego, których działania naukowe zakwalifikowane zostały do finansowania w ramach programu.

Konkurs adresowany jest do naukowców, którzy nie kierowali wcześniej projektami finansowanymi przez NCN. Grant można było otrzymać na badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.

Laureaci konkursu z Uniwersytetu Śląskiego:

Wydział Humanistyczny:

• dr Agnieszka Lenart – staż naukowy: „Literatura rosyjskojęzyczna w Izraelu”, 36 895 zł,
  • dr Witold Jerzy Marzęda – kwerenda: „Zdanie i jego scena. Deiktyczne fundamenty semantyki kognitywnej”, 6 193 zł.

Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych:

• dr Maria Książek – staż naukowy: „Wpływ ciśnienia na przejścia fazowe oraz spinowe w dwuwymiarowym polimerze koordynacyjnym [Fe(bbtr)3](BF4)2”, 13 915 zł.

Wydział Nauk Społecznych:

• dr Agnieszka Miarka – badania wstępne/pilotażowe: „Analiza czynników oddziałujących na rezultaty wyborów do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej z 2021 roku – strategia wyborcza «inteligentne głosowanie»”, 11 540 zł.

Wydział Prawa i Administracji:

• dr Tomasz Szczygieł – kwerenda: „Najwyższy Sąd Wojskowy w Warszawie 1919–1962”, 9 084 zł.

Wydział Nauk Przyrodniczych:

• dr Agnieszka Sosinka – badania wstępne/pilotażowe: „Wpływ polipropylenu zawartego w diecie na nabłonek jelita środkowego larw Galleria mellonella (Lepidoptera, Insecta)”, 49 940 zł.

Listy rankingowe dostępne są na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Regały biblioteczne zapełnione starymi księgami. Po lewej widoczny rząd popiersi różnych postaci.

fot. Giammarco | Unsplash