Nowa strona poświęcona funkcjonowaniu uczelni w okresie pandemii

01.10.2020 - 13:24 aktualizacja 02.10.2020 - 09:11
Redakcja: MJ

Uruchomiona została nowa strona www.zdalny.us.edu.pl, za pośrednictwem której przekazywane będą najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w okresie pandemii. Na stronie publikowane są między innymi informacje na temat statusu funkcjonowania naszej Almae Matris, komunikaty i zarządzenia władz uczelni, a także pytania i odpowiedzi dotyczące epidemii oraz koronawirusa.

Artykuły zostały podzielone na cztery sekcje, z których każda została przygotowana z myślą o poszczególnych odbiorcach:

• w części dedykowanej studentom, doktorantom i słuchaczom udostępniane są materiały dotyczące między innymi zajęć dydaktycznych, sesji egzaminacyjnej, praktyk oraz wsparcia socjalnego i psychologicznego;
  • sekcja adresowana do pracowników będących nauczycielami akademickimi zawiera najważniejsze informacje z zakresu prowadzenia badań naukowych, realizacji projektów, odbywania i rozliczania podróży służbowych, uczestnictwa w szkoleniach oraz organizacji roku akademickiego;
  • pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi mogą zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zasad świadczenia pracy zdalnej i kontaktowej, wsparcia technicznego i sprzętowego, uczestnictwa w szkoleniach oraz podróży służbowych;
  • część materiałów została również przygotowana z myślą o partnerach Uniwersytetu Śląskiego, w tym dla instytucji, najemców, partnerów biznesowych i naukowo-badawczych.

Dodatkowe informacje na temat funkcjonowania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w okresie pandemii zostały udostępnione w zakładce Zasoby. Są to przede wszystkim: materiały do wykorzystania w dydaktyce, dostęp do baz danych oraz zasobów cyfrowych, przydatne informacje dotyczące wsparcia psychologicznego oraz rozwoju zawodowego, a także treści opublikowane w ramach akcji #UŚwspiera.

Serwis zastąpi dotychczasową stronę Uniwersytetu Śląskiego: www.koronawirus.us.edu.pl.

Komunikaty dotyczące bieżącego statusu funkcjonowania uczelni będą także publikowane na specjalnie zaprojektowanym pasku informacyjnym dostępnym w serwisach Uniwersytetu Śląskiego. Szczegółowe informacje na temat poziomów zagrożeń można znaleźć na stronie: www.us.edu.pl.

Rektorat Uniwersytetu Śląskiego