Pierwsze miejsce Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” UŚ

09.11.2021 - 12:09 aktualizacja 10.11.2021 - 12:46
Redakcja: wc-a
Tagi: folklor, osiągnięcia

6 listopada 2021 roku w Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Zespołów Folklorystycznych „O kujawski wianek”. Podczas konkursu wystąpiło dwanaście zespołów folklorystycznych z całej Polski.

W kategorii studenckich zespołów pieśni i tańca pierwsze miejsce ex aequo zajęły Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Zespół Pieśni i Tańca „Łany” im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Celem konkursu jest popularyzacja folkloru, ochrona tradycji, promocja twórczości ludowej, a także rozwijanie u dzieci i młodzieży zamiłowania do tańca ludowego. W trakcie wydarzenia odbywają się pokazy taneczne zespołów folklorystycznych oraz konsultacje ze specjalistami.

Pełną listę wyróżnionych zespołów można zobaczyć na stronie Centrum Kultury „Browar B.”, gdzie opublikowana została również fotorelacja z festiwalu.

Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach | fot. Wojciech Korpusik – Wuka