Prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic powołana do Rady ds. przeciwdziałania unikaniu opodatkowania

05.11.2020 - 14:40 aktualizacja 05.11.2020 - 16:05
Redakcja: MJ

Minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński powołał 28 października 2020 roku nowych członków Rady do spraw przeciwdziałania unikaniu opodatkowania drugiej kadencji na lata 2020–2024. Rada składa się z 9 ekspertów z różnych środowisk, m.in. z branży doradczej, sądownictwa i administracji.

W skład Rady, z grona pracowników szkół wyższych, powołana została prof. dr hab. Jadwiga Glumińska–Pawlic z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, która ponownie reprezentuje środowisko naukowe.

Rada jest niezależnym organem, który wydaje opinie w sprawie zasadności zastosowania ogólnej klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Do jej zadań należy również opiniowanie projektów ustaw podatkowych i zmian w przepisach prawa podatkowego zawartych w innych aktach normatywnych związanych z przeciwdziałaniem unikaniu opodatkowania. Wydaje także opinie w sprawach dotyczących cofnięcia skutków unikania opodatkowania.

Pierwsza kadencja Rady do spraw przeciwdziałania unikaniu opodatkowania upłynęła 15 września 2020 roku.