Prof. Stefan Lechwar powołany na jednego z dyrektorów CEIDA

30.09.2020 - 13:29 aktualizacja 01.10.2020 - 07:37
Redakcja: OO
Tagi: sztuka

Dr hab. Stefan Lechwar, prof. UŚ z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego został mianowany jednym z dyrektorów CEIDA (China Europe International Design Culture Association) z siedzibą w Antwerpii w Belgii. Jest to międzynarodowe stowarzyszenie, które za cel stawia sobie wymianę doświadczeń na polach: kultury, sztuki i edukacji na osi Wschód–Zachód oraz zajmuje się organizacją sympozjów, wystaw, konkursów i szkoleń w zakresie sztuk wizualnych i użytkowych z naciskiem na projektowanie graficzne, wzornictwo i architekturę.

W tym roku prof. Stefan Lechwar dołączył także do Borderless Graphic Designers – międzynarodowej grupy założonej w Vancouver w Kanadzie, zajmującej się m.in. organizowaniem ogólnoświatowych wystaw plakatu oraz szkoleń z zakresu graphic designu.

Dr hab. Stefan Lechwar, prof. UŚ