Prof. Urszula Myga-Piątek członkiem Rady Towarzystw Naukowych

22.03.2023 - 10:14 aktualizacja 23.03.2023 - 10:50
Redakcja: OO
Tagi: geografia

Dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Geograficznego, została powołana przez prezesa Polskiej Akademii Nauk na członka Rady Towarzystw Naukowych przy prezydium PAN na kadencję 2023–2026.

Rolą Rady Towarzystw Naukowych jest reprezentowanie społecznego ruchu naukowego, a także podejmowanie działań służących rozwojowi nauki i jej upowszechnianiu w ramach prowadzonej przez towarzystwa naukowe działalności statutowej. Zadaniem rady jest także przygotowywanie dla władz PAN i władz państwowych opinii dotyczących społecznego ruchu naukowego i jego udziału w ogólnej polityce naukowej i edukacyjnej państwa. W rozpoczynającej się kadencji głównym celem rady jest przede wszystkim wypracowanie rozwiązań prawnych dotyczących statusu towarzystw i stowarzyszeń naukowych oraz systemu finansowania społecznego ruchu naukowego w Polsce.

prof. Urszula Myga-Piątek

Dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ