Sukcesy zawodniczek UŚ w aerobiku sportowym

30.03.2022 - 09:34 aktualizacja 31.03.2022 - 09:37
Redakcja: K.S

Zawodniczki z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odniosły sukces podczas Pucharu Rektora UŚ w aerobiku sportowym oraz w odbywających się w ramach niego Akademickich Mistrzostw Śląska.

W zawodach, które odbyły się 26 marca 2022 roku w Katowicach, wzięło udział ponad 60 zawodniczek i zawodników z takich uczelni i klubów, jak: Uniwersytet Śląski, który pełnił rolę gospodarza wydarzenia, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Collegium Humanum, Balance Sport, Akademia Talentów oraz Studio OK.

Reprezentantki UŚ zajęły następujące lokaty:

• Sandra Seweryn – I miejsce w kategorii solo adult;
  • Aleksandra Jawoszek i Sandra Seweryn – I miejsce w kategorii duo adult;
  • Aleksandra Zięba, Dominika Bryła, Iryna Svynarenko, Ines Juzaszek, Paulina Płachta – II miejsce w kategorii team adult;
  • Aleksandra Ola Jawoszek – II miejsce w kategorii solo adult;
  • Dominika Bryła – III miejsce w kategorii solo adult.

Z kolei I miejsce w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska w kategorii solo adult zdobyły Sandra Seweryn, Aleksandra Jawoszek i Dominika Bryła.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Rektora UŚ oraz Akademickich Mistrzostw Śląska Uniwersytet Śląski zajął I miejsce.

Trenerem reprezentacji jest Katarzyna Ostrowska z Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŚ.

zawodnicy wraz z trenerem z Uniwersytetu Śląskiego, fot. Bogdan Oleniacz

Zawodniczki z Uniwersytetu Śląskiego wraz z trenerką Katarzyną Ostrowską, fot. Bogdan Oleniacz