Rozstrzygnięcie naboru na Partnerów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do realizacji zadania „Inkubator Rozwoju”

27.08.2024 - 08:49 aktualizacja 27.08.2024 - 13:07
Redakcja: PK

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakwalifikowało 11 konsorcjów z całej Polski do realizacji zadania pn. „Inkubator Rozwoju”.

12 600 000 złotych – maksymalna możliwa do otrzymania kwota – przypadło konsorcjum w składzie:

• Uniwersytet Śląski w Katowicach (3 000 000 złotych),
  • Politechnika Śląska (lider),
  • SPIN-US Sp. z o.o. – spółka celowa UŚ (3 000 000 złotych),
  • Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

„Inkubator Rozwoju” jest jednym z działań w ramach projektu pn. „Science4Business – Nauka dla Biznesu”, realizowanego w ramach działania 2.5 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Celem „Inkubatora Rozwoju” jest zwiększenie efektywności organizacji badawczych w zakresie współpracy z biznesem i komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych.

Zaplanowane w projekcie działania mają na celu dalsze wzmacnianie innowacyjności i przedsiębiorczości na uniwersytecie poprzez:

• mapowanie potencjału organizacji badawczych;
  • marketing oferty technologicznej i badawczej;
  • prowadzenie badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych;
  • dostęp do wiedzy i rozwój narzędzi dla zespołów zaangażowanych w transfer technologii.

Inicjatorem i realizatorem projektu w Uniwersytecie Śląskiem będzie Biuro Współpracy z Gospodarką.

Więcej informacji o zadaniu „Inkubator Rozwoju” znaleźć można na stronie ministerstwa.

Więcej informacji o wynikach naboru również na stronie MNiSW.

okulary na notatkach