Szósty numer „No Limits” – czasopisma popularnonaukowego UŚ

Redakcja: wc-a
Tagi: No Limits

Okładka No Limits 6

Ukazał się szósty numer popularnonaukowego czasopisma Uniwersytetu Śląskiego „No Limits”. Półrocznik przybliża działalność naukowo-badawczą uczelni i skierowany jest do szerokiego grona odbiorców.

Tematem przewodnim najnowszego wydania są zagrożenia współczesnego świata. Artykuły obejmują zatem szeroki zakres zagadnień od paliw kopalnych będących przyczyną zmian klimatu, przez konflikty międzynarodowe ze szczególnym uwzględnieniem trwającego konfliktu w Ukrainie, po wojnę informacyjną rozgrywającą się w internecie i mediach społecznościowych. Ponadto jeden z artykułów wiąże się z tegoroczną Nagrodą Nobla w dziedzinie fizyki i dotyczy kwantowych ataków na klasyczne kryptosystemy.

Czasopismo wydawane jest na certyfikowanym papierze ekologicznym zarówno w wersji polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej. Nakład każdej z nich to tysiąc egzemplarzy.

Zachęcamy do lektury „No Limits”. Na stronie czasopisma znaleźć można również poprzednie wydania.