„Uległość” wśród laureatów 18. Węgiel Film Festival

19.05.2021 - 14:36 aktualizacja 29.03.2022 - 11:07
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Zakończyła się 18. edycja Węgiel Film Festival. Wśród laureatów festiwalu znalazła się „Uległość” (2020) w reż. Michała Ciechomskiego ze zdjęciami Pawła Grabarka. Film wyprodukowany przez Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach doceniono w kategorii najlepsze zdjęcia „za piękne i skromne, bogate i skupione pokazanie historii dość abstrakcyjnej jednak bardzo współczesnej, za fantastyczne wykorzystanie przestrzeni lokacji, za production value, ale również za zdjęcia w służbie historii”.

Lista nagród przyznanych przez jury 18. edycji Węgiel Film Festival w składzie: Piotr Domalewski, dr hab. Marcin Koszałka, prof. UŚ, Lidia Damatto Moreira i Olga Chajdas:

• nagroda za najlepszy film dokumentalny: „Złote guziki” – reż. Alex Evstigneev, Rosja 2019,
  • nagroda za najlepsze zdjęcia: Paweł Grabarek za zdjęcia do filmu „Uległość” w reż. Michała Ciechomskiego (prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ), Polska 2020,
  • nagroda za najlepszy polski film: „Nie jesteśmy przyjaciółkami” – reż. Alicja Sokół (prod. Warszawska Szkoła Filmowa), Polska 2020,
  • najlepszy film fabularny: „Things Like” – reż. Kálmán Nagy, Austria 2020,
  • wyróżnienie specjalne: „Inside me” – reż. Maria Trigo Teixeira, Niemcy 2019.

Z kolei nagroda publiczności trafiła do twórców filmu „Things Like” – reż. Kálmán Nagy, Austria 2020.

Węgiel Film Festival zorganizowany był przez studentów II roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

kadr z filmu oraz napis: Najlepsze zdjęcia, Węgiel Film Festiwal 2021