Uniwersytet Śląski akademickim wicemistrzem Europy w szachach

22.07.2022 - 09:38 aktualizacja 22.07.2022 - 10:12
Redakcja: OO
Tagi: sport

Od 14 do 20 lipca 2022 roku odbywały się Akademickie Mistrzostwa Europy w szachach. Uniwersytet Śląski reprezentowała drużyna kobiet w składzie: Wiktoria Cieślak oraz Anna Rudnik. Zawody rozgrywały się w dwóch osobnych turniejach: w szachach szybkich oraz błyskawicznych.

Turniej szachów błyskawicznych odbywał się indywidualnie, a na koniec był sumowany na wynik drużynowy. W klasyfikacji zespołowej studentki UŚ zdobyły 2. miejsce. Z kolei w klasyfikacji indywidualnej Wiktoria Cieślak zajęła 5. miejsce, a Anna Rudnik 9. pozycję.

W turnieju szachów szybkich Uniwersytet Śląski uplasował się na wysokim 4. miejscu. W klasyfikacji indywidualnej Anna Rudnik zajęła 3. lokatę, grając na drugiej szachownicy, natomiast Wiktoria Cieślak 5. miejsce, grając na pierwszej szachownicy.

Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie AZS UŚ.