Uniwersytet Śląski w rankingu Times Higher Education

28.11.2019 - 13:25 aktualizacja 04.12.2019 - 15:55
Redakcja: MK

Opublikowany został światowy ranking uczelni „Times Higher Education” – World University Rankings 2020 – zestawienie najlepszych szkół wyższych przygotowane w oparciu o ocenę realizacji podstawowych działań wpisanych w misję uczelni z uwzględnieniem podziału na jedenaście kategorii dyscyplinowych. Na liście najlepszych szkół wyższych Uniwersytet Śląski w Katowicach został ujęty w pięciu kategoriach, w tym w dwóch (arts & humanities oraz social sciences) po raz pierwszy.

Uwzględniając miejsce wśród polskich uczelni w rankingu, śląska Alma Mater awansowała w zestawieniu life sciences, zajmując piątą pozycję, utrzymała drugą pozycję w kategorii education i zajęła dziewiąte miejsce w kategorii physical scences.

Ranking tworzony jest w oparciu o pięć wskaźników: liczbę cytowań, transfer wiedzy, poziom umiędzynarodowienia, jakość badań naukowych i nauczanie. Lista uczelni dostępna jest na stronie: www.timeshighereducation.com.