Uniwersytet Śląski zakwalifikowany do 7 kategorii w rankingu THE WUR by Subject

26.10.2023 - 15:55 aktualizacja 27.10.2023 - 08:52
Redakcja: OO
Tagi: rankingi

W najnowszej edycji rankingu Times Higher Education World University Rankings by Subject Uniwersytet Śląski w Katowicach został zakwalifikowany do 7 spośród 9 kategorii, do których aplikował. Jest to najwyższa osiągnięta przez naszą uczelnię liczba kategorii (w poprzedniej edycji było ich 6). Pod tym względem zajmujemy wspólnie z trzema innymi polskimi uczelniami miejsca od 6 do 9.

W odniesieniu do ubiegłorocznej edycji UŚ utrzymał swoje pozycje, ponadto po raz pierwszy odkąd bierze udział w tym zestawieniu, zakwalifikował się do kategorii Law i zajął w niej pozycję 301+. Pozostałe kategorie, w jakich nasza uczelnia została odnotowana, to: Arts and Humanities, Education, Engineering, Life Sciences, Physical Sciences oraz Social Sciences.

Ranking THE WUR by Subject to największe i najbardziej zróżnicowane zestawienie podmiotów szkolnictwa wyższego opracowywane przez wiodącą agencję rankingową Times Hihger Education.

Wydruki z wykresami oraz analizami, zbliżenie na dokumenty oraz dłonie dwóch osób

fot. UX Indonesia / Unsplash