Wsparcie psychologiczne dla studentów z Ukrainy i ich rodzin

03.03.2022 - 14:51 aktualizacja 04.03.2022 - 09:13
Redakcja: OO

W ramach pomocy studentom z Ukrainy i ich rodzinom uruchomiono możliwość udziału z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Dla kogo jest pomoc psychologiczna?

Wszyscy studenci i ich bliscy, którzy w związku z zaistniałą sytuacją odczuwają nasilony niepokój, martwią się o swój stan lub też zwyczajnie mają potrzebę porozmawiać o tym, co przeżywają, mogą skorzystać z konsultacji psychologicznych.

Jak umówić się na konsultacje?

Należy napisać krótką wiadomość na adres: pomoc.psychologiczna@us.edu.pl. Prosimy o zaznaczenie w wiadomości preferowanej formy spotkania (stacjonarnie w gabinecie lub online).  Spotkania będą realizowane przez profesjonalistów w dziedzinie wsparcia psychologicznego, pracowników Instytutu Psychologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Na jakich zasadach realizowana jest pomoc?

Konsultacje są całkowicie bezpłatne i realizowane zgodnie z zasadą poufności. Miejscem spotkań będą w większości gabinety dostępne na terenie kampusu uczelni. Za pośrednictwem maila: pomoc.psychologiczna@us.edu.pl studenci i ich rodziny umawiają się na pierwsze spotkanie
z psychologiem, niemniej możliwy jest również dłuższy kontakt z profesjonalistą.

dwie rozmawiające osoby, napis pomoc psychologiczna