Współpraca z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach

08.03.2022 - 12:38 aktualizacja 10.03.2022 - 22:38
Redakcja: OO

4 marca 2022 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach oraz Uniwersytetem Śląskim. Celem współpracy jest pogłębianie wiedzy każdej osoby świadczącej pracę o jej prawach i instrumentach ochrony, działania w zakresie edukacji prawnej dotyczącej ochrony człowieka w środowisku pracy oraz wymiana doświadczeń w tych obszarach.

W spotkaniu inaugurującym współpracę udział wzięli rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Ryszard Koziołek, okręgowy inspektor pracy Piotr Kalbron oraz p.o. zastępcy okręgowego inspektora pracy ds. prawnych Małgorzata Jędrzejczyk.

W ramach współpracy planowane jest:

• organizowanie konferencji naukowych, seminariów, paneli eksperckich,
  • organizowanie dyżurów specjalistów z zakresu prawa pracy,
  • podejmowanie wspólnych działań mających na celu udzielanie pomocy obywatelom dotkniętym działaniami wojennymi na terenie Ukrainy,
  • podejmowanie wspólnych działań propagujących przepisy prawa oraz zasady BHP,
  • współorganizowanie konkursów oraz imprez edukacyjnych,
  • realizacja inicjatyw dydaktycznych i prewencyjno-promocyjnych.

pióro i kartka / pen on paper

Photo by Aaron Burden on Unsplash