Wykładowcy Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego nominowani do Orłów 2021

23.04.2021 - 12:05 aktualizacja 19.04.2022 - 10:45
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Polska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do 23. Polskich Nagród Filmowych – Orłów. Wśród nominowanych w aż czterech kategoriach znaleźli się wykładowcy oraz absolwent Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

• najlepszy film – „Jak najdalej stąd” w reż. Piotra Domalewskiego, absolwenta reżyserii naszej Alma Mater, który otrzymał również nominacje w kategorii najlepsza reżyseria oraz najlepszy scenariusz,
  • najlepszy filmowy serial fabularny – „Król” w reż. Jana P. Matuszyńskiego oraz „W głębi lasu” w reż. Bartosza Konopki i Leszka Dawida. Dr Jan P. Matuszyński oraz mgr Bartosz Konopka to wykładowcy na kierunku reżyseria w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego.

Gala Orłów 2021 zaplanowana jest na przełom maja i czerwca.

Pełna lista nominacji

logo: Orły Polskie Nagrody Filmowe 2021