Wyróżnienie dla wielofunkcyjnej strefy aktywności w Chorzowie

09.12.2020 - 12:37 aktualizacja 19.04.2022 - 09:38
Redakcja: OO
Tagi: osiągnięcia

Wielofunkcyjna strefa aktywności, zlokalizowana w okolicach Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75. Pułku Piechoty), otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii przestrzeń publiczna w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego”. Projekt, na zlecenie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wykonała pracownia SLAS architekci Aleksander Bednarski, Mariusz Komraus.

Strefa aktywności jest wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Urzędu Miasta Chorzów. Została otwarta w czerwcu 2019 roku i składa się m.in. ze skweru z boiskiem do gry w piłkę nożną i koszykówkę, urządzeń fitness do ćwiczeń, a także elementów placu zabaw, małej architektury oraz zieleńców.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Śląskiego, a współorganizatorami: Stowarzyszenie Architektów Polskich – oddział Katowice i Towarzystwo Urbanistów Polskich – oddział śląski.

wielofunkcyjna strefa aktywności w Chorzowie - kilka osób korzysta z urządzeń fitness

Wielofunkcyjna strefa aktywności w Chorzowie | fot. Julia Agnieszka Szymala