Wyróżnienie w konkursie Polski Produkt Przyszłości

17.06.2021 - 11:12 aktualizacja 18.06.2021 - 09:44
Redakcja: OO
Tagi: konkursy, patent

Zespół badawczy z Instytutu Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zdobył wyróżnienie w XXIII edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości w kategorii wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy.

Autorami rozwiązania pt.: „Opracowanie metody regeneracji katalizatorów DeNOx stosowanych w instalacjach energetycznych” są naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim: dr Maciej Kapkowski, dr Tomasz Siudyga, prof. dr hab. inż. Jarosław Polański oraz dr inż. Anna Niemczyk-Wojdyła. Osobą współuprawnioną do patentu jest Rafał Zawisz, właściciel firmy AD MOTO.

Konkurs organizowany jest wspólnie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jego celem jest promocja najbardziej innowacyjnych wyrobów i technologii opracowanych w naszym kraju. W tym roku do oceny wpłynęło aż 219 projektów.

O nagrodzonym rozwiązaniu można przeczytać w artykule pt. „Patent, dzięki któremu będziemy oddychać czystszym powietrzem”.

Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie: www.parp.gov.pl.

Na ciemnoniebieskim tle widoczna jest jasnoniebieska żarówka oraz ikony związane z nauką: wykres, atom, linijka, zegar, probówka, znaki matematyczne, mikroskop/On dark blue background visible light blue bulb and icons connected with science: chart, atom, ruler, clock, test tube, mathematical symbols, microscope