Zmiana zakresu zabezpieczeń COVID-19 na UŚ

28.10.2021 - 08:28 aktualizacja 12.04.2022 - 11:56
Redakcja: OO
Tagi: pandemia

27 października 2021 roku w życie weszło zarządzenie rektora Uniwersytetu Śląskiego nr 184/2021 zmieniające zakres zabezpieczeń wprowadzonych na Uniwersytecie Śląskim w związku z COVID-19. Na uczelni aktualnie obowiązuje 1. poziom zabezpieczeń, przy czym zmianie uległy niektóre zasady przyjęte w ramach tego poziomu.

Aktualizacja dotyczy m.in. zasad zachowania podstawowego rygoru sanitarnego i ogólnych wytycznych obowiązujących w budynkach uczelni, w tym w akademikach.

Wszystkich studentów oraz pracowników Uniwersytetu Śląskiego obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w obecności innych osób. Z obowiązku zwolnieni są wyłącznie prowadzący zajęcia oraz studenci i doktoranci w trakcie wypowiedzi. Spotkania w niewielkich grupach (do 5 osób) mogą odbywać się bez zakrywania ust i nosa, pod warunkiem wyrażenia zgody wszystkich osób uczestniczących.

Zajęcia dla studentów odbywają się w formie stacjonarnej, o ile w planie nie zaznaczono inaczej. Ta sama zasada odnosi się do egzaminów, zaliczeń, konsultacji i dyżurów dydaktycznych. W uzasadnionych przypadkach możliwe będzie realizowanie wspomnianych aktywności w formie zdalnej.

Wszelkie kwestie związane ze składaniem dokumentacji lub kontaktowaniem się osób w związku z organizacją studiów czy sprawami pracowniczymi można załatwiać osobiście, jednak zaleca się, aby komunikacja odbywała się w formie online.

Aktualny zakres zabezpieczeń na poziomie 1 dostępny jest na stronie: status zabezpieczeń COVID-19. Zarządzenie rektora Uniwersytetu Śląskiego nr 184/2021 dostępne jest w serwisie bip.us.edu.pl.

Wieczne pióro i dokument/fountain pen and document

Fot. pixabay