Życzenia rektora Uniwersytetu Śląskiego dla wspólnoty akademickiej

23.12.2021 - 10:18 aktualizacja 18.03.2022 - 08:46
Redakcja: AJS
Tagi: UŚ świątecznie

Drodzy Państwo – wszyscy, którzy tworzycie wspólnotę Uniwersytetu Śląskiego!

Życzę Wam na czas świąteczny i na cały nadchodzący 2022 rok zdrowia, spokoju i nadziei na dobrą przyszłość.

Jako społeczność ludzi nauki mamy w sobie szczególną siłę i możliwości wynajdywania rozwiązań problemów szczególnie trudnych. Dowiedliśmy tego dbając o ciągłość nauki i kształcenia w czasie epidemii. Dziękuję Wam za to.

Niech dzień 22 grudnia 2021 r. będzie dla nas dowodem, że w najtrudniejszym nawet czasie potrafimy tworzyć rzeczy nadzwyczajne. Od tego dnia już wiemy, że z inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego, za sprawą wielomiesięcznych wspólnych prac wielu osób z naszej uczelni, z urzędu miasta Katowice, z uczelni katowickich; dzięki pomocy przyjaciół z Polski i z Europy Katowice otrzymały tytuł Europejskiego Miasta Nauki na rok 2024.

Widzę w tym ogromną szansę dla Uniwersytetu Śląskiego oraz dla wszystkich uczelni śląskich, abyśmy stali się ważnymi i stałymi uczestnikami europejskiego życia naukowego.

Transmisję z konferencji prasowej dotyczącej starań o pozyskanie tytułu można zobaczyć na kanale Youtube. Informacje szczegółowe dostępne będą na stronie internetowej Europejskiego Miasta Nauki.

Życzę Państwu najserdeczniej, aby Wasze dokonania i niezmierzone możliwości naszej wspólnoty akademickiej napawały Was ufnością, że lepsza przyszłość jest możliwa.

KOLĘDA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO „Pan na świat przyszedł”

Ryszard Koziołek
Rektor Uniwersytetu Śląskiego

Życzenia rektora UŚ – materiał wideo:

Udekorowana choinka pod którą znajdują się prezenty, dwie osoby, jedna zakłada gwiazdę na czubek choinka, a druga dokłada kolejny prezent, napis: wesołych świąt Kartka świąteczna