[PODCAST] Czy miasto jest największym osiągnięciem ludzkości?

03.04.2024 - 11:55 aktualizacja 04.04.2024 - 08:18
Redakcja: wc-a
Tagi: 50 tygodni w Mieście Nauki

Za nami już dwunasty z 50 Tygodni w Mieście Nauki – Tydzień Miasta. O tym, co działo się podczas tego wydarzenia opowiedział jego kurator dr Roman Marchaj z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz dr Paweł Szeibel z Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Rozmowę prowadził Radosław Aksamit.

W podcaście przybliżamy różnorodne aspekty życia miejskiego, zadając fundamentalne pytania o to, dla kogo jest miasto, po co istnieje i jakie powinno być? Omawiamy również nastroje i doświadczenia emocjonalne, które ludzie łączą z konkretnym miastem lub przestrzenią miejską. Rozmawiamy o roli kultury, nauki i aktywizmu miejskiego w kształtowaniu przestrzeni miejskiej oraz doświadczeń mieszkańców.

Tydzień Miasta odbywał się w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Na stronie poświęconej wydarzeniu możecie zobaczyć, jak uczestnicy spędzali czas oraz w jakich aktywnościach brali udział.

Grafika Tygodnia Miasta