[PODCAST] Tydzień Zimna: coraz częściej sięgamy po niskie temperatury

12.01.2024 - 16:13 aktualizacja 12.01.2024 - 16:13
Redakcja: wc-a
Tagi: 50 tygodni w Mieście Nauki

Rozpoczynamy cykl podcastów towarzyszących 50 tygodniom w Mieście Nauki. Na początek rozmowa z organizatorami i naukowcami biorącymi udział w Tygodniu Zimna.

W rozmowie z Radosławem Aksamitem badacze z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego: dr inż. Teresa Kasprzyk-Kucewicz, prof. dr hab. Armand Cholewka i dr Marcin Łaciak opowiadają o tym, co w nauce oznacza niska temperatura i jak można ją wykorzystać w różnych dyscyplinach, w medycynie czy w sporcie.

Tydzień Zimna był pierwszym z 50 tygodni w Mieście Nauki, odbywających się w ramach Europejskiego Miasta Nauki 2024. Na stronie poświęconej wydarzeniu możecie zobaczyć, jak bawili się uczestnicy oraz w jakich aktywnościach mogli wziąć udział.

Grafika Tygodnia zimna (informacje w tekście)