Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Przedłużamy nabór wystąpień do seminarium „Gra smaków”

19.04.2024 - 19:25 aktualizacja 29.05.2024 - 12:05
Redakcja: wc-a

Do 5 maja można zgłaszać propozycje wystąpień do seminarium groznawczego „Gra smaków: Reprezentacje jedzenia i praktyki żywieniowe w grach”, które odbędzie się 8 czerwca 2024 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Badań Groznawczych UŚ we współpracy z dr Niną Augustynowicz. Gościem specjalnym spotkania będzie dr Agata Waszkiewicz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które w 2022 roku wydało książkę „Delicious Pixels: Food in Video Games”.

Podczas seminarium uczestnicy pochylą się nad jedzeniem i jego rolą w grach – tym, w jaki sposób posiłki mogą służyć za środek komunikacji i jakie niosą ze sobą znaczenie. Celem wydarzenia jest zbadanie i wzmocnienie teoretycznych i praktycznych powiązań między groznawstwem i studiami nad jedzeniem.

Propozycje wystąpień w formie abstraktów (200-300 słów) należy wysyłać na adres seminarcbg@gmail.com. Do zgłoszenia powinien zostać dołączony biogram prelegenta.

Pełen opis seminarium można pobrać w formie PDF.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Plakat promujący wydarzenie. Szczegóły w treści

Organizatorzy

Logo Uniwersytety Śląskiego

Logo Centrum Badań Groznawczych

Dofinansowanie

return to top