Rekrutacja do Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych

03.06.2022 - 14:55 aktualizacja 08.06.2022 - 07:58
Redakcja: K.S

Jeżeli zainteresowało Cię kilka kierunków studiów z oferty Uniwersytetu Śląskiego, mamy dla Ciebie coś specjalnego – Indywidualne Studia Międzyobszarowe I i II stopnia oraz Indywidualne Studia Nauczycielskie!

Chcesz zostać informatykiem, lecz masz duszę filozofa? Interesujesz się biologią, a wieczorami zaczytujesz się w kodeksach karnych? Chcesz być nauczycielem wyposażonym w dodatkowy pakiet narzędzi pedagogicznych? Nie musisz rezygnować z żadnej ze swoich pasji. ISM pozwala na wybór kierunku studiów z większości  dostępnych na Uniwersytecie Śląskim, a zajęcia obowiązkowe uzupełnić takimi, które będą odpowiadać interesującym Cię dziedzinom.

Najważniejsze zalety studiowania w trybie Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych:

• masz możliwość studiowania dwóch lub więcej kierunków na raz (i uzyskać w efekcie więcej niż jeden dyplom);
  • program studiów możesz wzbogacać o interesujące Cię przedmioty z większości oferty Uniwersytetu, a nawet spoza niego;
  • Kolegium oferuje Ci dodatkowe zajęcia, tzw. Moduły ISM, skierowane wyłącznie do studentów ISM;
  • realizujesz własny pomysł na studiowanie łącząc wiedzę z różnych dyscyplin naukowych;
  • samodzielnie układasz swój plan zajęć;
  • nad Twoim rozwojem czuwa tutor, czyli indywidualny opiekun naukowy.

W ramach Indywidualnych Studiów Nauczycielskich:

• masz możliwość utrzymania równolegle dwóch dyplomów i uprawnień;
  • Kolegium oferuje Ci spotkania z wyjątkową kadrą praktyków i naukowców zajmujących się edukacją w ramach Modułów ISN i kameralną atmosferę kształcenia nastawioną na indywidualizowanie potrzeb;
  • realizujesz własny pomysł na studiowanie, łącząc wiedzę z różnych obszarów edukacji, a ponadto spotykasz na ISN studentów innych kierunków, z którymi wymieniasz doświadczenia dotyczące uczenia innych przedmiotów;
  • samodzielnie układasz swój plan zajęć;
  • nad Twoim rozwojem czuwają tutorzy (w ramach Dydaktyki przedmiotowej), czyli indywidualni opiekunowie naukowi.

Jeśli Twoje zainteresowania i pasje nie kończą się na jednej dziedzinie, studia w Kolegium są propozycją dla Ciebie!

Rekrutacja na studia w KISM przebiega w trzech etapach:

1. Konkurs świadectw oraz przekazanie dodatkowych materiałów (tematy do rozmów dla ISM oraz esej dla ISN) w Internetowej Rejestracji Kandydatów.
  2. Etap rozmów kompetencyjnych.
  3. Ogłoszenie wyników.

Wszystkie informacje o rekrutacji i terminach znajdziesz na stronie internetowej IRK.

Z informacjami dla kandydatów ze specjalnymi potrzebami można zapoznać się na stronie internetowej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

grupa pięciu uśmiechniętych osób stoi z plecakami i notatnikami w rękach