Siódmy numer „No Limits” – czasopisma popularnonaukowego UŚ

Tagi: popularyzacja nauki

Okładka siódmego numeru No Limits

Okładka siódmego numeru „No Limits” | Monika Sroga

Już siódmy raz ukazał się półrocznik Uniwersytetu Śląskiego „No Limits”. Czasopismo popularyzuje działalność badawczą prowadzoną na uczelni i skierowane jest do osób zainteresowanych nauką.

Tematem przewodnim najnowszego numeru są kobiety. Czytelnik dowie się, jak wyglądał sposób życia prehistorycznych kobiet i czy znacznie różnił się od współczesnego, a także dlaczego XIX wiek niezbyt łaskawie obszedł się z kobietami, choć tak wiele wybitnych pań żyło w tym wieku. W półroczniku poruszono również kwestię prawa pracy i tego, w jaki sposób traktuje ono kobiety. Na płeć żeńską spojrzymy też od strony biologicznej (dość nietypowo wygląda podział ról w świecie mszyc i pszczół) oraz religijnej (w Biblii spotykamy sporo silnych postaci kobiecych). Nie zabraknie również literatury i sztuki, w tym superbohaterek z opowieści fantasy i science fiction oraz bohaterek z rzeczywistości – w „No Limits” przybliżona została twórczość Anandy Devi, która otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Czasopismo wydawane jest na certyfikowanym papierze ekologicznym zarówno w wersji polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej. Nakład każdej z nich to tysiąc egzemplarzy.

Zachęcamy do lektury „No Limits”. Na stronie czasopisma znaleźć można również poprzednie wydania.