Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

„Swoboda badań” – wystartowała II edycja konkursu

26.11.2021 - 15:17 aktualizacja 21.01.2022 - 15:03
Redakcja: OO
Tagi: swoboda badań

„Swoboda badań” to konkurs organizowany w ramach Inicjatywy Doskonałości Badawczej, w którym naukowcy Uniwersytetu Śląskiego mogą uzyskać fundusze na prowadzenie swoich działań naukowo-badawczych. Pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych badaczy, dlatego rozpoczęto nabór wniosków do drugiej edycji konkursu.

Naukowcy mogą ubiegać się o dofinansowanie na działania naukowe, których okres realizacji wynosi maksymalnie 12 miesięcy. Wsparciem objęte są takie działania, jak m.in.: wyjazdy badawcze i konsultacyjne, kwerendy, badania terenowe, opracowanie dzieł muzycznych i artystycznych. Dofinansowanie obejmuje ponadto zakup materiałów i odczynników niezbędnych do prowadzenia badań własnych, a także koszty tłumaczeń i korekt tekstów przeznaczonych do publikacji w wysoko punktowanych czasopismach.

Wnioskodawcy zobowiązani są do zadeklarowania minimum jednego osiągnięcia publikacyjnego lub artystycznego, które zamierzają uzyskać dzięki przyznanemu wsparciu.

Naukowcy mogą aplikować o dofinansowanie działań badawczych w kwocie do 10 000 zł. Nawiązanie lub zintensyfikowanie współpracy międzynarodowej, w szczególności z partnerami sojuszu Transform4Europe, pozwoli badaczom na wnioskowanie o wyższą kwotę dofinansowania wynoszącą do 20 000 zł.

Nabór wniosków trwa do 10 stycznia 2022 roku. Regulamin konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie IDB w zakładce „badania”.

Swoboda badań II edycja | IDB

return to top