Uniwersytet Śląski znów w czołówce pod względem ochrony własności intelektualnej

03.09.2020 - 16:29 aktualizacja 04.09.2020 - 08:35
Redakcja: MK
Tagi: patenty, rankingi

Działalność wynalazcza naukowców związanych z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach została ujęta w podsumowującym 2019 rok raporcie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej (UPRP).

Uniwersytet Śląski zajął pierwsze miejsce pod względem liczby patentów udzielonych w 2019 roku – wśród uniwersytetów tzw. bezprzymiotnikowych – w rankingu krajowych i zagranicznych podmiotów.

Z liczbą 28 rozwiązań objętych ochroną patentową w podsumowywanym okresie nasza uczelnia zajęła trzynastą pozycję wśród wszystkich podmiotów zgłaszających swoje wynalazki do UPRP, w tym ośrodków naukowych i badawczych, przedsiębiorstw, instytucji i osób fizycznych.

Raport UPRP jest dostępny pod adresem: www.uprp.gov.pl. Artykuły, informacje oraz rozmowy na temat patentów i wzorów użytkowych, których właścicielem lub współwłaścicielem jest Uniwersytet Śląski, zostały udostępnione w sekcji Śląski badawczy.

Schody i czerwona strzałka skierowana w górę