Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

UŚ docenia olimpijczyków!

13.05.2024 - 11:15 aktualizacja 13.05.2024 - 12:00
Redakcja: OO

Jesteś laureatem lub finalistą olimpiad stopnia centralnego albo laureatem konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich? Możesz zapewnić sobie miejsce na wymarzonych studiach bez stresu związanego z postępowaniem kwalifikacyjnym! W Uniwersytecie Śląskim czeka na Ciebie miejsce bez konieczności udziału w trudnym procesie kwalifikacyjnym.

Jeśli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego na dany kierunek, zarejestruj się w systemie IRK2! W celu dokonania rejestracji, skorzystaj z następującej ścieżki: MOJE KONTO → FORMULARZE OSOBOWE → WYKSZTAŁCENIE→ OLIMPIADY I INNE DOKUMENTY DAJĄCE ZWOLNIENIE W REKRUTACJI, a następnie wykonaj trzy proste kroki:

  • dodaj dokument i uzupełnij wszystkie informacje o Twojej olimpiadzie czy konkursie oraz wgraj zaświadczenie o uzyskanym tytule w formie elektronicznej (skan lub zdjęcie),
  • zapisz się na wybrany kierunek studiów, wybierz odpowiednią olimpiadę lub konkurs uprawniający Cię do podjęcia studiów z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego,
  • czekaj na akceptację Działu Kształcenia.

Jeżeli wgrany dokument uprawnia Cię do podjęcia studiów z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na wybranym przez Ciebie kierunku, wkrótce otrzymasz mailem informację o akceptacji olimpiady, a system automatycznie zwolni Cię z opłaty rekrutacyjnej.

Otrzymaj stypendium rektora!

Rozpoczynając studia na UŚ, możesz liczyć na stypendium rektora. Otrzymasz je, spełniwszy jeden z poniższych kryteriów:

  • jesteś osobą przyjętą na pierwszy rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego,
  • osiągnąłeś zwycięstwo w olimpiadzie międzynarodowej,
  • jesteś laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego,
  • wykazałeś się jako medalista w krajowych zawodach sportowych, zostając Mistrzem Polski w swojej dyscyplinie. Jesteś zainteresowany? Zapoznaj się z regulaminem świadczeń dla studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: us.edu.pl/student/wsparcie-i-fundusze/swiadczenia-stypendia-i-zapomoga/stypendium-rektora.

To jeszcze nie wszystko! Jeżeli spełniasz przynajmniej jeden z powyższych warunków, masz również szansę ubiegać się o Indywidualny Tok Studiów (ITS) już od pierwszego dnia edukacji na UŚ!

Wszystkie szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej. Nie przegap tej wyjątkowej szansy na rozwój i otrzymaj wsparcie na drodze do osiągnięcia swoich celów!

Od sukcesów sportowych do kariery akademickiej

UŚ docenia również młodych sportowców. Status finalisty Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, w dyscyplinach sportowych objętych rywalizacją sportu akademickiego, uprawnia Cię do starania się o zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego na wybrane kierunki studiów. Wystarczy, że załączysz zaświadczenie wydane przez polski związek sportowy, potwierdzające Twoje osiągnięcia oraz przynależność do klasy sportowej.

Nie trać czasu na zbędne formalności! Realizuj swoje marzenia o studiach dzięki naszej ofercie dla utalentowanych sportowców!

Dowiedz się więcej na temat naszej oferty dla olimpijczyków!

cztery uśmiechnięte młode osoby

return to top