Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

UŚ docenia olimpijczyków!

13.05.2024 - 11:15 aktualizacja 28.06.2024 - 09:46
Redakcja: OO

Jesteś laureatem lub finalistą olimpiad stopnia centralnego albo laureatem konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich? Możesz zapewnić sobie miejsce na wymarzonych studiach bez stresu związanego z postępowaniem kwalifikacyjnym! W Uniwersytecie Śląskim czeka na Ciebie miejsce bez konieczności udziału w trudnym procesie kwalifikacyjnym.

Jeśli chcesz skorzystać z całkowitego zwolnienia z postępowania kwalifikacyjnego na dany kierunek, zarejestruj się w systemie IRK2! W celu dokonania rejestracji, skorzystaj z następującej ścieżki: MOJE KONTO → FORMULARZE OSOBOWE → WYKSZTAŁCENIE→ OLIMPIADY I INNE DOKUMENTY DAJĄCE ZWOLNIENIE W REKRUTACJI, a następnie wykonaj trzy proste kroki:

  • dodaj dokument i uzupełnij wszystkie informacje o Twojej olimpiadzie czy konkursie oraz wgraj zaświadczenie o uzyskanym tytule w formie elektronicznej (skan lub zdjęcie),
  • zapisz się na wybrany kierunek studiów, wybierz odpowiednią olimpiadę lub konkurs uprawniający Cię do podjęcia studiów z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego,
  • czekaj na akceptację Działu Kształcenia.

Jeżeli wgrany dokument uprawnia Cię do podjęcia studiów z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego na wybranym przez Ciebie kierunku, wkrótce otrzymasz mailem informację o akceptacji olimpiady, a system automatycznie zwolni Cię z opłaty rekrutacyjnej.

Otrzymaj stypendium rektora!

Rozpoczynając studia na UŚ, możesz liczyć na stypendium rektora. Otrzymasz je, spełniwszy jeden z poniższych kryteriów:

  • jesteś osobą przyjętą na pierwszy rok studiów w roku złożenia egzaminu maturalnego,
  • osiągnąłeś zwycięstwo w olimpiadzie międzynarodowej,
  • jesteś laureatem lub finalistą olimpiady stopnia centralnego,
  • wykazałeś się jako medalista w krajowych zawodach sportowych, zostając Mistrzem Polski w swojej dyscyplinie. Jesteś zainteresowany? Zapoznaj się z regulaminem świadczeń dla studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: us.edu.pl/student/wsparcie-i-fundusze/swiadczenia-stypendia-i-zapomoga/stypendium-rektora.

To jeszcze nie wszystko! Jeżeli spełniasz przynajmniej jeden z powyższych warunków, masz również szansę ubiegać się o Indywidualny Tok Studiów (ITS) już od pierwszego dnia edukacji na UŚ!

Wszystkie szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej. Nie przegap tej wyjątkowej szansy na rozwój i otrzymaj wsparcie na drodze do osiągnięcia swoich celów!

Od sukcesów sportowych do kariery akademickiej

UŚ docenia również młodych sportowców. Status finalisty Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, w dyscyplinach sportowych objętych rywalizacją sportu akademickiego, uprawnia Cię do starania się o zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego na wybrane kierunki studiów. Wystarczy, że załączysz zaświadczenie wydane przez polski związek sportowy, potwierdzające Twoje osiągnięcia oraz przynależność do klasy sportowej.

Fundusz Talentów

Oprócz tego, w roku akademickim 2024/2025 Uniwersytet Śląski uruchamia dwa nowe programy w ramach Funduszu Talentów. 

Pierwszy program kierowany jest do olimpijczyków, finalistów i laureatów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, a także finalistów Mistrzostw Polski w dyscyplinach sportowych ujętych w rywalizacji sportu akademickiego w ramach programu Akademickie Mistrzostwa Polski. Więcej informacji: Olimpiady i konkursy | Kandydat |Studia, Rekrutacja, Kierunki | Uniwersytet Śląski w Katowicach (us.edu.pl)

Drugi dla osób biorących udział w tegorocznej rekrutacji, które mogą pochwalić się działalnością w jednym z trzech obszarów – społecznym, artystycznym i sportowym. Warunkiem jest napisanie eseju prezentującego motywację do podjęcia studiów na Uniwersytecie Śląskim oraz opisanie swoich osiągnięć.

W ramach funduszu, do zgarnięcia między innymi: stypendium, gwarancja miejsca w akademiku wraz ze zniżką na zakwaterowanie, Indywidualna Organizacja Studiów, i wiele innych.

Wszystkie informacje na temat funduszu znajdziesz na: https://us.edu.pl/kandydat/fundusz-talentow/

cztery uśmiechnięte młode osoby

return to top