Wydział Prawa i Administracji UŚ w rankingach „Rzeczpospolitej” oraz „Dziennika Gazety Prawnej”

27.06.2023 - 14:33 aktualizacja 28.06.2023 - 13:32
Redakcja: AJS
Tagi: rankingi

Ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita” oraz „Dziennik Gazeta Prawna” opublikowały wyniki rankingów wydziałów prawa. Wśród uczelni publicznych WPiA UŚ uplasował się na 4. oraz 6. pozycji, natomiast w klasyfikacji placówek najlepiej przygotowujących do egzaminu na aplikację prawniczą zajął 3. miejsce.

W XII edycji zestawienia przygotowanego przez „Rzeczpospolitą” Wydział Prawa i Administracji (WPiA) Uniwersytetu Śląskiego zajął 6. pozycję wśród uczelni publicznych. Podobnie jak w poprzednich latach, miejsce w rankingu wyznaczano w oparciu o ocenę: potencjału naukowego, jakości kształcenia i współpracy z zagranicą. Klasyfikacja ukazała się 23 czerwca 2023 roku i jest dostępna na stronie: „Ranking wydziałów prawa: Kraków ponownie najlepszy” – rp.pl.

Z kolei 26 czerwca br. opublikowany został ranking uczelni, które najlepiej przygotują do egzaminu na aplikację prawniczą. W 2022 roku absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego – podobnie jak w poprzednich latach – uzyskali wysoką zdawalność egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. W rankingu „Rzeczpospolitej” WPiA UŚ uplasował się na 3. miejscu w grupie wydziałów prawa uczelni publicznych. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie: „Ranking wydziałów prawa: te uczelnie najlepiej przygotują do egzaminu na aplikację” – rp.pl.

W ramach XVII Rankingu Wydziałów Prawa prowadzonego przez „Dziennik Gazeta Prawna” Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego uplasował się na 4. miejscu w gronie uczelni publicznych. Oceny rankingowe wyznaczono w oparciu o łączną liczbę punków uzyskanych w poszczególnych obszarach, takich jak: kadra, jakość i siła kształcenia, wymogi i jakość absolwentów, zdawalność na aplikacje prawnicze. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego uzyskał wysoki wynik w zakresie zdawalności na aplikacje prawnicze, lepszy rezultat osiągnął jedynie Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Klasyfikacja została opublikowana 26 czerwca br. i dostępna jest na stronie: „XVII Ranking Wydziałów Prawa. Uczelnie publiczne i niepubliczne” – GazetaPrawna.pl.

Budynek Wydziału prawa i Administracji UŚ Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Fot. Gazeta Uniwersytecka UŚ