Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zbiórka rzeczowa dla potrzebujących z Ukrainy

27.02.2022 - 12:24 aktualizacja 13.05.2022 - 09:36
Redakcja: wc-a
Tagi: Ukraina, wsparcie

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę społeczność Uniwersytetu Śląskiego niesie pomoc naszym ukraińskim przyjaciołom. Obecnie w murach uczelni znajduje się kilkuset Ukraińców – studenci oraz ich rodziny, które otrzymały schronienie w budynkach należących do Uniwersytetu, a także kompleksową pomoc.

Ze względu na stale rosnącą liczbę osób potrzebujących, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie zbiórki rzeczowej. Dzięki Państwa ofiarności możemy zapewniać Ukraińcom najpotrzebniejsze środki, takie jak żywność, środki higieny, czy odzież.

Odpowiadając na prośby i zapotrzebowanie, zebrane rzeczy przekazujemy również do Ukrainy.

 

Lista potrzebnych rzeczy

Pilne:

  • artykuły spożywcze – konserwy mięsne, ryby w puszce, pasztety, warzywa w słoikach lub puszkach, owoce w puszkach, pasty warzywne lub kremy do smarowania pieczywa, dżemy, pieczywo chrupkie, sosy do makaronu, mleko, mąkę, olej roślinny, makarony, ryż, kaszę, płatki śniadaniowe, zupki instant, dania typu fix, gotowe dania w słoikach, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia.

Pozostałe:

  • artykuły higieniczne – środki pielęgnacyjne i higieniczne, w tym: szampony do włosów, żele do ciała, antyperspiranty, pasty i szczoteczki do zębów, kremy do ciała, twarzy lub rąk, płatki kosmetyczne, chusteczki, mokre chusteczki, podpaski higieniczne, golarki, żele do golenia, szczotki lub grzebienie do włosów,
  • odzież, buty i bielizna – nowa,
  • artykuły medyczne – plastry, bandaże elastyczne, środki antyseptyczne, tabletki przeciwbólowe, apteczki.

 

Forma i miejsce zbiórki

  • rektorat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ul. Bankowa 12 – hol przy wejściu (punkt zbiórki czynny całodobowo)

W sytuacjach wymagających uzgodnienia bądź w razie wątpliwości można się kontaktować z osobą koordynującą zbiórkę pod numerem telefonu 723 378 289.

Dziękujemy za każdy odzew i pomoc!

Wszystkie informacje dotyczące działań wspierających Ukrainę oraz pomocy uchodźcom znajdują się na stronie: us.edu.pl/ukraina.

grafika dotycząca zbiórki rzeczowej dla potrzebujących z Ukrainy

return to top