Debata przedwyborcza

10.10.2023 - 14:08, aktualizacja 10.10.2023 - 14:08
Redakcja: AJS

Już 11 października 2023 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się debata przedwyborcza kandydatek i kandydatów do Sejmu RP. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.30 w auli im. Kazimierza Popiołka (Katowice, ul. Bankowa 11).

Wydarzenie jest inicjatywą studentek i studentów z: Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych, Koła Naukowego Doradztwa Politycznego i Publicznego, Koła Naukowego Polityki Społecznej, Koła Naukowego Praw Zwierząt i Neuropolityki, Koła Naukowego Spraw Europejskich, SIPE Śląskiego Instytutu Edukacji Politycznej oraz Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego.

W dyskusji udział wezmą przedstawiciele czterech komitetów, którzy odpowiadać będą na pytania związane z polityką zagraniczną i bezpieczeństwem, prawami zwierząt i społeczeństwem obywatelskim, polityką regionalną i społeczną. W programie przewidziano również pytania od publiczności, czyli studentek i studentów.

Udział w debacie potwierdzili:

• Wiktoria Grelewicz (KW Nowa Lewica),
  • Maciej Konieczny (KW Nowa Lewica),
  • Monika Rosa (KKW Koalicja Obywatelska),
  • Tomasz Słupik (KKW Koalicja Obywatelska),
  • Tomasz Dorosz (KW Konfederacja),
  • Miłosz Motyka (KKW Trzecia Droga),
  • Michał Gramatyka (KKW Trzecia Droga),
  • Piotr Hubert Langfort (KW Prawo i Sprawiedliwość).

Wydarzenie objął honorowym patronatem dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.