IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej

26.01.2022 - 09:41, aktualizacja 11.02.2022 - 13:45
Redakcja: RJ

Od 9 do 12 marca 2022 roku w przestrzeniach Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ottona Sterna w Żorach i Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” odbywać się będzie cykliczne wydarzenie naukowo-artystyczne, łączące ogólnopolskie środowisko terapeutów.

Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej od pierwszej edycji w 2017 roku celebrują unikatowe podejście do kształcenia terapeutów, którzy stosują w swojej interwencji sztukę. Katowice są w gronie prekursorów poszukiwań nowych strategii wsparcia rozwoju oraz namysłu naukowego poświęconego arteterapii, w tym muzykoterapii. Zespolenie wysiłku naukowego i artystycznego trzech szkół wyższych mających siedzibę w Katowicach tworzy ważne miejsce budowania śląskiej szkoły terapii za pomocą sztuki.

W tym roku udział w części naukowej wydarzenia potwierdzili:

• prof. Barbara Wheeler z Uniwersytetu w Louisville (USA),
  • dr hab. Anita Stefańska, prof. UAM z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • dr hab. Monika Jaworska-Witkowska, prof. AP z Akademii Pomorskiej w Słupsku,
  • prof. Wiesław Karolak z Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi,
  • a także dr Anna Steliga z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W części artystycznej natomiast udział weźmie Grupa Form Dramatycznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Szpitala Klinicznego im. J. Babińskiego w Krakowie.

Program IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej

zaproszenie na IV Dni Arteterapii i Muzykoterapii Katowickiej