[ONLINE] Konferencja młodych filmoznawców UŚ

03.06.2020 - 14:21, aktualizacja 16.07.2020 - 13:35
Redakcja: OO
Tagi: conference, konferencja

Koło Naukowe Filmoznawców Uniwersytetu Śląskiego „Kinotok” organizuje konferencję młodych filmoznawców UŚ pt. „Fetysze, rekwizyty, symbole. Znaczenie przedmiotów w kinie gatunkowym”, która odbędzie się w formie spotkania online. Wydarzenie skierowane jest do studentów i doktorantów zainteresowanych akademickimi dyskusjami o kinie.

Temat spotkania będzie dotyczył znaczenia przedmiotów w kinie gatunkowym, które w filmie pełnią funkcje wykraczające poza ramy ornamentyki i elementów tła. Wydarzenie będzie okazją do zastanowienia się nad rolą przedmiotów jako symboli, fetyszy, rekwizytów i wyimków z ikonografii w kinie gatunkowym.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłoszenia czynnego udziału przyjmowane są do 5 lipca (abstrakty do 1500 znaków należy przesłać na adres e-mail: kinotok@us.edu.pl).

Pobierz szczegółowe informacje

plakat: konferencja młodych filmoznawców UŚ „Znaczenie przedmiotów w kinie gatunkowym”