[ONLINE] Konferencja młodych filmoznawców UŚ

03.06.2020 - 14:21, aktualizacja 03.06.2020 - 14:21
Redakcja: OO, Sekcja Prasowa
Tagi: konferencja

Koło Naukowe Filmoznawców Uniwersytetu Śląskiego „Kinotok” organizuje konferencję młodych filmoznawców UŚ pt. „Fetysze, rekwizyty, symbole. Znaczenie przedmiotów w kinie gatunkowym”, która odbędzie się w formie spotkania online. Wydarzenie skierowane jest do studentów i doktorantów zainteresowanych akademickimi dyskusjami o kinie.

Temat spotkania będzie dotyczył znaczenia przedmiotów w kinie gatunkowym, które w filmie pełnią funkcje wykraczające poza ramy ornamentyki i elementów tła. Wydarzenie będzie okazją do zastanowienia się nad rolą przedmiotów jako symboli, fetyszy, rekwizytów i wyimków z ikonografii w kinie gatunkowym.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie abstraktu (do 1500 znaków) na adres e-mail: kinotok@us.edu.pl do 5 lipca.

Pobierz szczegółowe informacje

plakat: konferencja młodych filmoznawców UŚ „Znaczenie przedmiotów w kinie gatunkowym”

return to top