Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Michaelowi C. Mackeyowi

09.11.2022 - 10:52, aktualizacja 14.11.2022 - 16:10
Redakcja: K.St

29 listopada 2022 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbędzie się uroczyste nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego prof. Michaelowi C. Mackeyowi.

Wydarzenie będzie miało miejsce w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu (ul. Bankowa 12) o godz. 15.00. Promotorem w przewodzie o nadanie godności doktora honorowego jest prof. dr hab. Ryszard Rudnicki, a recenzentami są prof. dr hab. Tomasz Szarek, prof. dr hab. Aleksander Weron oraz prof. Michael C. Reed.

Michael C. Mackey to emerytowany profesor fizjologii i dyrektor Centre for Applied Mathematics in Bioscience and Medicine McGill University w Montrealu, członek honorowy Royal Society of Canada, American Physical Society, Society for Industrial and Applied Mathematics oraz Society for Mathematical Biology, doktor honoris causa l’Université Claude Bernard Lyon 1, jeden z najwybitniejszych na świecie specjalistów z zakresu biologii matematycznej, wniósł ogromny wkład w rozwój badań interdyscyplinarnych łączących matematykę, fizykę, biologię i medycynę.

Tytuł ten został przyznany uchwałą Senatu Uniwersytetu Śląskiego z 29 października 2019 roku.

Po raz pierwszy uroczystość promocji do tytułu DHC UŚ odbędzie się w formule hybrydowej. Uroczyste nadanie tytułu będzie miało miejsce podczas posiedzenia Senatu Uniwersytetu Śląskiego, a prof. Mackey będzie obecny online.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube UŚ w języku angielskim.

plakat informacyjny

return to top