GEPARD | Odbyło się spotkanie inaugurujące prace w ramach międzynarodowego konsorcjum

11.02.2022 - 07:39 aktualizacja 11.02.2022 - 10:38
Redakcja: AJS
Tagi: GEPARD

3 lutego 2022 roku odbyło się spotkanie inaugurujące prace konsorcjum w projekcie pn. „Gender Equality Programme in Academia – Raising Diversity”.

W międzynarodowym gronie spotkali się przedstawiciele 6 instytucji reprezentujących europejski sektor szkolnictwa wyższego: University of Miscolc, European University Cyprus, University of Malta, Paris Lodron University Salzburg, Euniversity oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach. W spotkaniu, które odbyło się w formule online uczestniczyło łącznie 20 osób. Gospodarzem wydarzenia była śląska Alma Mater.

Wydarzenie zapoczątkowało wymianę dobrych praktyk pomiędzy partnerami konsorcjum w zakresie wyrównywania szans kobiet i mężczyzn oraz promowania różnorodności w środowisku akademickim. Wystąpienia i dyskusja reprezentantów instytucji realizujących projekt GEPARD były okazją do spojrzenia na przedmiotowe zagadnienia z różnych perspektyw oraz wypracowania wspólnego rozumienia idei projektu. W trakcie spotkania zaplanowano również działania niezbędne do osiągnięcia zakładanych rezultatów przedsięwzięcia oraz uzgodniono zasady współpracy w zespole projektowym, a także agendę kolejnych działań w ramach realizacji projektu.

– Dzięki zaangażowanej postawie uczestników spotkania, ich gotowości do dzielenia się wiedzą i praktyką wszyscy mieliśmy możliwość doświadczyć, jaka siła i potencjał tkwi w zespole o zróżnicowanych doświadczeniach, reprezentującym różne konteksty kulturowe – mówi prorektorka UŚ ds. rozwoju kadry, prof. dr hab. Ewa Jarosz, pełniąca funkcję koordynatorki merytorycznej projektu GEPARD.

Gospodarzem kolejnego spotkania zespołu projektowego będzie European University Cyprus.

Przejdź na stronę projektu GEPARD

Dłonie trzymane nad biurkiem z laptopem i telefonem na zeszycie. W tle rozmazana osoba

mat. unsplash.com