Warsztaty dla kobiet | kadra administracyjna i kierownicza

W ramach projektu Jeden Uniwersytet Wiele Możliwości, Rzecznik Praw Studenta i Doktoranta UŚ prowadzi Warsztaty rozwojowe dla kobiet. Jest to szkolenie interpersonalne,  pozwalające na pracę przez osobiste doświadczenie w obszarze doskonalenia relacji z innymi i jednocześnie podtrzymywania troski o siebie. Szkolenie jest dedykowane dla pracownic kadry administracyjnej oraz kierowniczej.

Warsztat obejmuje 5 spotkań, raz w tygodniu, dla grup liczących 8-12 uczestniczek.

Praca warsztatowa bazuje na metodzie procesu grupowego. Wykorzystywane są narzędzia z nurtu Gestalt, pracy z ciałem, oddechem, techniki relaksacyjne: wizualizacyjne, mindfulness.

Ramowe tematy spotkań:

1. Ja w świecie: moje granice, moja odrębność.
  2. Ja dla siebie: moje potrzeby, moje zasoby, moje ograniczenia.
  3. Ja w kontakcie z Ty: moje relacje, moje doświadczenia, moja komunikacja.
  4. Ja cielesne, Ja emocjonalne, Ja racjonalne, Ja w ruchu, ja w kreacji: uświadomione poczucie własnej wartości.
  5. Ja na przestrzeni czasu: co stworzyłam, co pragnę stworzyć, czego nie chcę/nie mogę tworzyć, co powinnam robić, a czego zaprzestać, aby moje pragnienia mogły się ziścić.

W semestrze zimowym roku akademickim 2023/2024 zakończyła się już 2. edycja projektu.