Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Legal Hackers – międzynarodowy ruch społeczny w Katowicach

20.01.2023 - 10:50 aktualizacja 23.01.2023 - 09:31
Redakcja: wc-a
Tagi: nauki prawne

Kłódka postawiona na klawiaturze tabletu

fot. FLY:D | Unsplash

14 stycznia 2023 roku w stolicy województwa śląskiego zainicjowano działalność międzynarodowego ruchu społecznego Legal Hackers Katowice. Jest to oficjalny oddział obecnie największej oddolnej społeczności innowacji prawnych na świecie.

Inicjatywa zrodziła się w ramach Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych Cyber Science – konsorcjum naukowo-dydaktycznego utworzonego m.in. przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Celem Legal Hackers jest wspieranie kreatywnego rozwiązywania problemów na styku prawa i technologii. Od 2012 roku społeczność spotyka się w niezależnych, samoorganizujących się oddziałach na całym świecie, aby współtworzyć przyszłość prawa i zarządzania innowacjami w prawie poprzez bezpłatne sesje edukacyjne, warsztaty prototypowania oraz dyskusje.

Na spotkaniu inicjującym działalność w Katowicach pojawiło się 13 osób nie tylko ze stolicy Górnego Śląska, lecz również z Krakowa, Łodzi oraz Bydgoszczy. Podczas spotkania obecni byli m.in. przedstawiciele CYBER SCIENCE: dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ i dr inż. Rafał Tomasz Prabucki. W spotkaniu uczestniczyli również adw. Paulina Rzeszut z Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach i Instytutu LegalTech przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, a także mgr Sławomir Smugowski z Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Oddział Górnośląski.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w inicjatywach Legal Hackers Katowice mogą odwiedzić profil w serwisie LinkedIn.

return to top