Doktorant UŚ relacjonuje sytuację w Ukrainie

25.02.2022 - 15:16 aktualizacja 03.03.2022 - 11:17
Redakcja: OO

Doktorant Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Pylyp Bilyi w ramach prywatnej inicjatywy na bieżąco relacjonuje przebieg i tłumaczy newsy dotyczące tego, co dzieje się w Ukrainie. Relacja dostępna jest na kanale YouTube Filozofia Tak Bardzo.

Pylyp Bilyi w 2020 roku otrzymał tytuł Studenta Roku. Jest doktorantem filozofii w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Instytucie Filozofii. Od 1 października 2020 roku realizuje projekt doktorski pt. „Spór o poznanie intuicyjne. Wybrane koncepcje filozofii rosyjskiej i niemieckiej początku XX wieku”. Jego promotorką jest prof. dr hab. Teresa Obolevitch z Katedry Filozofii Rosyjskiej i Bizantyjskiej Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, natomiast promotorką pomocniczą dr Alicja Pietras z Instytut Filozofii UŚ.

Wszystkie informacje dotyczące działań wspierających Ukrainę oraz pomocy uchodźcom znajdują się na stronie: us.edu.pl/ukraina.

UA

Про ситуацію в Україні розповідає аспірант Сілезького університету

Аспірант Сілезького університету в Катовіце Пилип Білий у рамках приватної ініціативи постійно репортує та перекладає новини про те, що відбувається в Україні. Звіт доступний на YouTube-каналі Filozofia Tak Bardzo.

Пилип Білий у 2020 році отримав звання «Студент року». Він є аспірантом філософії докторської школи Сілезького університету в Катовіцах та Інституті філософії. З 1 жовтня 2020 року реалізує докторський проект під назвою «Спір про інтуїтивне пізнання. Вибрані концепції російської та німецької філософії початку 20 століття». Його промоутером є професор Тереза Оболевич з кафедри російської та візантійської філософії з Філософського факультету Папського університету Івана Павла ІІ у Кракові, помічником промоутера є доктор Аліція Пєтрас з Інституту філософії Сілезького університету.

Вся інформація про засоби підтримки України та допомоги біженцям розміщена на сайті: us.edu.pl/ukraina.

Osoba pisząca na laptopie/Person typing on a laptop

Fot. unsplash.com