Dr Aneta Szczygielska-Łaciak, dr Marcin Łaciak | Fizyka w prostych doświadczeniach

15.05.2020 - 09:39 aktualizacja 30.03.2022 - 13:03
Redakcja: OO
Tagi: nauki fizyczne

#UŚwspiera

#wspieramymaturzystów

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu podstaw fizyki. W trakcie spotkania każdy będzie mógł zobaczyć proste eksperymenty w naszym wykonaniu, przewidzieć ich dalszy przebieg i w ten sposób zweryfikować, czy nabyta do tej pory wiedza zgadza się z wynikiem przeprowadzonego doświadczenia. Zaprezentowane eksperymenty postaramy się wspólnie z wami wytłumaczyć, aby nie sprawiały nikomu problemu na egzaminie. Przeprowadzone doświadczenia związane są z aktualną podstawą programową z fizyki.

Program Zoom Client for Meetings można ściągnąć, klikając w link: zoom.us. Następnie należy kliknąć dwa razy na ściągnięty plik i zainstalować go na swoim komputerze.

W dniu spotkania (środa 20 maja 2020 roku, godz. 16.00) wystarczy wejść na stronę prowadzącą bezpośrednio do wykładu: us02web.zoom.us.

ID spotkania: 879-0502-5693

Gdy po kliknięciu w link pojawi się okienko, należy wybrać opcję „join with computer audio”. Zachęcamy do włączenia kamerek.

Warto przetestować program i link przed spotkaniem.  Link będzie działał w środę 20 maja od godz. 15.30.

Dr Aneta Szczygielska-Łaciak i dr Marcin Łaciak są pracownikami Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego. Zajmują się przygotowaniem i prezentacją doświadczeń podczas wykładów z podstaw fizyki dla studentów różnych kierunków.

Dr Marcin Łaciak
Dr Marcin Łaciak z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ | fot. archiwum dr. M. Łaciaka
Dr Aneta Szczygielska-Łaciak
Dr Aneta Szczygielska-Łaciak z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ | fot. archiwum dr. A. Szczygielskiej-Łaciak