Dr Nina Augustynowicz | The Full Package – język angielski bez tajemnic

Redakcja: OO
Tagi: maturzyści

#wspieramymaturzystów

Jeśli przygotowujesz się do matury rozszerzonej z angielskiego, ta prezentacja może być właśnie dla ciebie. Pokazuję w niej, jak najlepiej podejść do zadań testujących znajomość środków językowych, czyli inaczej use of English. Ich trudność polega na tym, że wymagają o wiele więcej niż przetłumaczenie danego słówka na język polski. Jak w takim razie się do nich przygotować? Kliknij i zobacz! Materiał zawiera szczegółowe analizy zadań z arkuszy maturalnych. Wyjaśniam, jak krok po kroku używać słownika, aby znaleźć tam wszystkie potrzebne informacje do rozwiązania zadań. A może myślisz o anglistyce? Strategia, którą proponuję, a także specjalne dodatkowe podpowiedzi pozwolą ci nie tylko wypaść lepiej na maturze, lecz także poprawić swój sposób uczenia się języka angielskiego w dłuższej perspektywie.

Pobierz prezentację (plik pptx, 632 KB)

Dr Nina Augustynowicz – anglistka, literaturoznawczyni na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego. Ma wieloletnie doświadczenie w uczeniu języka angielskiego. W swojej pracy dydaktycznej pokazuje, że język to nie słówka do wkucia, lecz także nowy sposób patrzenia na świat. Jej zainteresowania naukowe to przede wszystkim kulturowe i literackie aspekty jedzenia. Zbiera stare książki kucharskie i nałogowo ogląda programy kulinarne.

hasło w słowniku