20-lecie Święta Drzewa w CINiB-ie

21.10.2022 - 13:17, aktualizacja 26.10.2022 - 08:59
Redakcja: wc-a
Tagi: przyroda

Plakat promujący wydarzenie. Na białym tle zielone drzewa z napisem 20. Na dole loga partnerów

W poniedziałek 24 października 2022 roku odbyło się spotkanie w ramach obchodów 20-lecia Święta Drzewa, powiązanych z rocznicą 10-lecia istnienia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA).

Podczas wydarzenia wręczono podziękowania i certyfikaty. Następnie uczestnicy sadzili drzewa i krzewy oraz zbudowali hotele dla zapylaczy, które postawiono na skwerze przy budynku biblioteki.

Święto Drzewa Klubu Gaja to program edukacji ekologicznej nt. ochrony środowiska i klimatu, który angażuje różne grupy społeczne, placówki oświatowe, organizacje, samorządy, instytucje i firmy do sadzenia i ochrony drzew. Tegoroczne obchody 20-lecia inicjatywy rozłożone są w czasie i trwają od września, a zakończą się w listopadzie.

Wydarzenie organizowane było wspólnie przez CINiB-ę oraz Klub Gaja, przy wsparciu Uniwersytetu Śląskiego. Szczegóły znajdują się na stronie Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej.