79. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej

11.10.2022 - 11:26, aktualizacja 12.10.2022 - 12:40
Redakcja: OO

79. spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej pt. „Co nam grozi, jeśli nie uratujemy Puszczy Karpackiej?” odbędzie się 18 października 2022 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) w Katowicach (ul. Bankowa 11a).

Gośćmi kolejnego spotkania miłośników przyrody będą aktywiści Inicjatywy Dzikie Karpaty, którzy od wielu lat poprzez różne akcje w terenie działają ku powstaniu Turnickiego Parku Narodowego – Łukasz Synowiecki oraz Ewelina Głowacka.

Łukasz Synowiecki jest z wykształcenia pracownikiem socjalnym. Od najmłodszych lat interesują go biologia i podróże. Na co dzień udziela się jako aktywista Obozu dla Puszczy, Inicjatywy Dzikie Karpaty i ruchów antyłowieckich. Od lat związany jest z Podlasiem, a od 7 lat mieszka w Puszczy Białowieskiej.

Ewelina Głowacka to absolwentka literaturoznawstwa i filozofii, od kilku lat zaangażowana w obronę przyrody. Współorganizowała strajki klimatyczne, a obecnie działa w Inicjatywie Dzikie Karpaty.

Spotkanie odbędzie się w CINiB-ie o godz. 17.30. Będzie również możliwość uczestnictwa online poprzez kanał YouTube lub platformę Facebook.

Rozmowę poprowadzą prof. Piotr Skubała z Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ oraz dr Ryszard Kulik z Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot.

Wśród organizatorów wydarzenia są Uniwersytet Śląski w Katowicach i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. „Gazeta Uniwersytecka UŚ”.

grafika promująca spotkanie Klubu Myśli Ekologicznej (tekst z grafiki dostępny w notce)