Europejskie Forum Młodych Liderów

11.04.2022 - 12:06, aktualizacja 24.04.2022 - 19:55
Redakcja: OO

Europejskie Forum Młodych Liderów, wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu, odbywać się będzie od 25 do 27 kwietnia 2022 roku w Katowicach na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4).

Przez wiele lat w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego z sukcesem realizowano aktywności dla uczniów, studentów oraz młodych absolwentów. Po pandemicznej przerwie w 2022 roku po raz zostanie zainaugurowane Europejskie Forum Młodych Liderów.

Będą to trzy intensywne dni, podczas których w gronie ekspertów, zagranicznych gości oraz młodych aktywistów poruszone zostaną najbardziej aktualne tematy.

Wydarzenie skierowane jest do liderów i działaczy młodzieżowych z Polski, innych krajów Unii Europejskiej, Bałkanów Zachodnich, Europy Wschodniej i Kaukazu w wieku 18–30 lat. Spotkanie będzie okazją do dzielenia się doświadczeniami i nawiązywania kontaktów.

Uniwersytet Śląski jest partnerem tego wydarzenia.

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Program spotkania dostępny jest na stronie: www.eecpoland.eu.

Jednocześnie uprzejmie przypominamy o rekrutacji na wyjazdy stypendialne studentów w ramach programu Erasmus+ w celu odbycia części studiów w zagranicznych uczelniach partnerskich, prowadzonej w systemie USOS.

Osoby zainteresowane mogą się również zapoznać z zasadami rekrutacji na zagraniczne praktyki studenckie w ramach programu Erasmus+, które zostaną wkrótce opublikowane na stronie: www.erasmus.us.edu.pl/wyjazdy-studentow. Podczas Europejskiego Forum Młodych Liderów studenci będą mogli odwiedzić stoisko Biura Programu Erasmus UŚ.

Istnieje także możliwość realizacji wyjazdów dydaktycznych i wyjazdów szkoleniowych (trwających od 2 do 7 lub 14 dni) w ramach akcji wymiany edukacyjnej w sektorze szkolnictwa wyższego w ramach programu Erasmus+, dzięki któremu można uzyskać dofinansowanie pobytu i podróży. Pracownicy zainteresowani wyjazdem mogą odwiedzić stoisko Biura Programu Erasmus UŚ na Europejskim Forum Młodych Liderów lub skontaktować się z Biurem Wymiany Międzynarodowej (e-mail: erasmus@us.edu.pl).

Stoisko Biura Programu Erasmus UŚ będzie znajdowało się w Mobilnym Centrum Edukacyjnym na dziedzińcu Wydziału Humanistycznego UŚ w Katowicach (ul. Uniwersytecka 4).

W organizacji Europejskiego Forum Młodych Liderów będzie brać udział studenckie Radio Egida działające na Uniwersytecie Śląskim. Na terenie Wydziału Humanistycznego UŚ będzie znajdowało się studio, skąd radio przez cały dzień będzie prowadziło audycje. Redaktorzy przygotują rozmowy i relacje z dwóch wystąpień na Europejskim Kongresie Gospodarczym, a także będą moderowali dwie dyskusje:

• „Skutki gospodarcze a działania wspólnoty zachodniej wobec konfliktu w Ukrainie” – 26 kwietnia, godz. 11.15–12.30;
  • „Media a konflikty zbrojne” – 27 kwietnia, godz. 11.15–12.30.