„Fizyka Lema: wczoraj Fiction, dzisiaj Science”

01.12.2021 - 10:51, aktualizacja 02.12.2021 - 13:31
Redakcja: RJ

13 września 2021 roku minęła setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Sejm RP zdecydował o upamiętnieniu tej rocznicy, ustanawiając rok 2021 Rokiem Lema. Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego, włączając się w trwające obchody, organizują otwarte wydarzenie „Fizyka Lema: wczoraj Fiction, dzisiaj Science”, które odbędzie się 9 grudnia 2021 roku.

Czy literatura jest prorokiem dla nauki, jak będzie wyglądał świat w najbliższej i dalszej przyszłości, jakie są obawy i oczekiwania związane z rozwojem nauki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą literaturoznawcy, pisarze, artyści i fizycy w ramach zaplanowanych wykładów, wywiadu i panelu dyskusyjnego.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie Instytutu Fizyki UŚ.

Transmisja online dostępna będzie na kanale YouTube.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych prof. dr hab. Danuta Stróż.

Patronat medialny objęli: Telewizja Uniwersytetu Śląskiego, „Gazeta Uniwersytecka”, Przystanek Nauka, Wydawnictwo Zysk i Spółka.

Grafika promująca wydarzenie