Konferencja prasowa dotycząca powołania Grupy Badawczej Sprawiedliwej Transformacji

20.01.2020 - 08:01, aktualizacja 20.01.2020 - 14:11
Redakcja: MJ
Tagi: Europejski Zielony Ład, Grupa Badawczej Sprawiedliwej Transformacji, konferencja prasowa, zielona gospodarka

20 stycznia 2020 roku w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 29) odbyła się konferencja prasowa dotycząca powołania w Uniwersytecie Śląskim interdyscyplinarnej Grupy Badawczej Sprawiedliwej Transformacji. Jej celem będzie podjęcie działań badawczych i edukacyjnych, wspierających opracowanie i wdrożenie koncepcji sprawiedliwej transformacji. Zadaniem organu będzie także nawiązanie współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi i partnerami społecznymi, zainteresowanymi prowadzeniem badań nad zagadnieniami procesu dekarbonizacji oraz radykalnego odejścia od paliw kopalnych na rzecz zielonej, ekologicznie zrównoważonej gospodarki.

Funkcję kierownika nowo powołanej grupy pełni prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ.

Dokumenty do pobrania:

Powiązane treści:

Wywiad pt. „Naukowcy z UŚ dla Europejskiego Zielonego Ładu. Rozmowa z dr. hab. Tomaszem Pietrzykowskim, prof. UŚ”