Konferencja prawnicza połączona z podpisaniem umowy między NRA a CYBER SCIENCE

07.06.2022 - 10:20, aktualizacja 09.06.2022 - 09:45
Redakcja: wc-a

Ogólnopolska konferencja pn. „W labiryncie pomocy prawnej «z urzędu» – czas na poważne zmiany” odbędzie się 10 czerwca 2022 roku o godz. 11.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wykłady wygłoszą m.in. pracownicy Wydziału Prawa i Administracji UŚ: prof. dr hab. Czesław Martysz (dziekan), dr hab. Anna Chorążewska, prof. UŚ oraz dr hab. Krystian Markiewicz, prof. UŚ. Wystąpienia prelegentów zaplanowano w ramach trzech paneli: „Pomoc prawna «z urzędu» jako element prawa do sądu”, „Problematyka wynagrodzenia za świadczenie pomocy prawnej «z urzędu»” oraz „Efektywność pomocy prawnej w Polsce i w Europie”.

Wydarzenie poprzedzi uroczyste podpisanie porozumienia pomiędzy Naczelną Radą Adwokacką a Śląskim Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE, które nastąpi o godz. 10.00 w sali posiedzeń Rady Instytutu Nauk Prawnych Wydziału. Podpisy złożą prezes Naczelnej Rady Adwokackiej adw. Przemysław Rosati oraz dyrektor CYBER SCIENCE dr hab. Dariusz Szostek, prof. UŚ.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji osobiście proszone są o wysyłanie zgłoszeń na adres e-mail: instytut.legislacji@nra.pl. Przewidziano również możliwość uczestnictwa w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy Zoom. Wydarzenie będzie transmitowane na uniwersyteckim kanale YouTube.

Konferencja organizowana jest przez Naczelną Radę Adwokacką i działający w jej ramach Instytut Legislacji i Prac Parlamentarnych. Patronat nad wydarzeniem objął dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach – adw. Roman Kusz i dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ prof. dr hab. Czesław Martysz.